O PROJEKCIE
CO OFERUJEMY?
Projekt „Innowacyjny biznes” to projekt dotacyjny, w którym można otrzymać wsparcie finansowe:
- dotację jednorazową (w kwocie 23050,00 zł),
- wsparcie pomostowe (12 x 2250 zł = 27000 zł).
Łącznie można uzyskać zatem 50.050,00 zł – ale to nie wszystko! W projekcie oferowany jest również blok szkoleniowo-doradczy, stypendia szkoleniowe, obiady, zwroty kosztów dojazdu i opieki nad dziećmi bądź osobami zależnymi, materiały szkoleniowo-dydaktyczne, a także kontakty biznesowe.
Więcej: WSPARCIE W PROJEKCIE.
—
„Innowacyjny biznes” – nr projektu RPLD.08.03.01-10-0101/19
Sprawdź informacje o projekcie w serwisie rządowym: MAPA DOTACJI.
Zobacz listę z wynikami konkursu, w którym wygrał nasz projekt, udowadniając, że jest najlepszy:
Lista wyników na stronie FunduszeEuropejskie.gov.pl
DO KOGO SKIEROWANY JEST PROJEKT?
Projekt jest skierowany do osób w wieku powyżej 30 lat (począwszy od dnia 30. urodzin), które zamieszkują – w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego (art. 25 kc) – na obszarze województwa łódzkiego. W ramach II edycji wyłączono miasta: Łódź, Skierniewice i Piotrków Trybunalski. Mieszkańcy tych miast na prawach powiatu nie mogą złożyć formularza rekrutacyjnego.
Grupę docelową stanowić będzie 100 osób (60 kobiet /40 mężczyzn) po 30 r.ż., które pozostają bez pracy (zarówno osoby zarejestrowane w PUP jako bezrobotne, jak i bierne zawodowo), zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.
Dodatkowym, niezbędnym warunkiem, aby móc skorzystać ze wsparcia w projekcie jest należenie do co najmniej jednej z poniższych grup:
- osoby po 50 roku życia,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby o niskich kwalifikacjach (rozumianych jako wykształcenie co najwyżej średnie).
Uwaga! Projekt zakłada również przyjęcie do liczby maksymalnie 20% bezrobotnych uczestników projektu mężczyzn w wieku 30-49 lat, którzy nie spełniają warunek długotrwałej bezrobotności, niepełnosprawności i niskich kwalifikacji. Liczba ta zależna jest od proporcji przyjętych osób biernych/bezrobotnych i zależy od tej drugiej wartości – może wynosić więc od około 8 do 20 osób.
Czyli:
- jesteś bezrobotną lub bierną zawodowo kobietą i masz powyżej 30 lat oraz mieszkasz na terenie woj. łódzkiego – jesteś osobą kwalifikowalną w projekcie;
- jesteś bezrobotnym lub biernym zawodowo mężczyzną i masz powyżej 30 lat oraz mieszkasz na terenie woj. łódzkiego – żeby być osobą kwalifikowalną w projekcie musisz mieć albo ukończone dodatkowo 50 lat, albo być długotrwale (pow. roku) bezrobotnym/biernym zawodowo, albo mieć orzeczenie o niepełnosprawności, albo być osobą o niskich kwalifikacjach, przez co rozumie się wykształcenie niższe niż wykształcenie ponadlicealne (obejmuje: brak wykształcenia, wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne ogólnokształcące, ponadgimnazjalne zawodowe i zasadnicze zawodowe). Wystarczy spełnić tylko jeden z warunków dodatkowych!
- jeśli jesteś zaś bezrobotnym lub biernym zawodowo mężczyzną i masz ukończone 30 lat oraz mieszkasz na terenie woj. lódzkiego, ale nie spełniasz innych warunków opisanych w akapicie powyżej – nie przejmuj się i również złóż formularz. Mamy kilkanaście miejsc zarezerwowanych dla takich osób (do maksymalnie 20% bezrobotnych uczestników w projekcie).
Zgodnie z wytycznymi uzyskanymi od Wojewódzkiego Urzędu Pracy w projekcie kwalifikowalni są emeryci, renciści oraz kobiety będące na bezpłatnym urlopie macierzyńskim lub bezpłatnym urlopie rodzicielskim, a także kobiety będące na urlopie wychowawczym (nawet w trakcie trwającego jeszcze stosunku pracy). Jeśli nie wiesz, czy spełniasz kryteria kwalifikowalności, to napisz do nas, sprawdzimy to wspólnie! 🙂 Możesz również zapoznać się z informacjami, które umieściliśmy na podstronie:
Definicje osoby biernej zawodowo i osoby bezrobotnej.
JAKIE POWIATY WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO?
Warto dodać jeszcze dwa warunki, który musi spełnić nasz projekt, a które dotyczą uczestników.
- Minimalnie 60 osób (60% uczestników) musi być mieszkańcami powiatów:
- brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łódzkiego wschodniego, pabianickiego, pajęczańskiego, poddębickiego, tomaszowskiego, wieluńskiego, zduńskowolskiego i zgierskiego.
ORAZ
2. Minimalnie 60 osób (60% uczestników) musi być mieszkańcami powiatów:
bełchatowskiego, brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, opoczyńskiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego, poddębickiego, radomszczańskiego, rawskiego, sieradzkiego, skierniewickiego, tomaszowskiego, wieluńskiego i wieruszowskiego.
CO TO OZNACZA?
Ponieważ powiaty: brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, pajęczański, poddębicki, tomaszowski, wieluński są w obu listach, wystarczy (de facto), że 60% osób będzie mieszkańcami tych powiatów (części wspólnej z dwóch wyżej opisanych grup powiatów). Te powiaty są szczególnie traktowane priorytetowo – ich mieszkańcy, spełniający warunki kwalifikowalności, dostaną dodatkowe 20 punktów do rekrutacji.
Pozostali kandydaci z powiatów takich jak: łódzki wschodni, pabianicki, zduńskowolski, zgierski, bełchatowski, łowicki, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, sieradzki, skierniewicki i wieruszowski – dostaną 10 punktów dodatkowych.
Niewymienione pozostałe powiaty z woj. łódzkiego – niestety, bez punktów dodatkowych (a dodatkowo możemy ich przyjąć bardzo ograniczoną liczbę – zależną od spełnienia wyżej opisanych warunków). To miasta na prawach powiatu: Łódź, Piotrków Trybunalski i Skierniewice.
Ponieważ przyjęto nadwyżkowo mieszkańców tych miast w ramach I edycji, zdecydowano się wyłączyć rekrutację dla mieszkańców Łodzi, Skierniewic i Piotrkowa Trybunalskiego w ramach II edycji.
Wiemy, że to skomplikowane, ale takie są kryteria rekrutacji, zgodne z założeniami projektu. Opisano to szczegółowo w regulaminie rekrutacji (link niebawem). Dodatkowo umieszczamy mapkę poniżej.
Nie ma znaczenia fakt zameldowania. Najważniejszy jest fakt mieszkania pod danym adresem – kandydat na uczestnika podaje adres zamieszkania w formularzu rekrutacyjnym – jest to swoiste oświadczenie kandydata.
- Aktualizacja z dnia 16.06.2020:
W ramach II edycji prowadzony będzie nabór tylko dla mieszkańców powiatów: brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łódzkiego wschodniego, pabianickiego, pajęczańskiego, poddębickiego, tomaszowskiego, wieluńskiego, zduńskowolskiego, zgierskiego, bełchatowskiego, łowickiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, rawskiego, sieradzkiego, skierniewickiego i wieruszowskiego.
MAPA POWIATÓW
Mieszkańcy powiatów na pomarańczo dostaną 20 pkt. Mieszkańcy powiatów na żółto 10 pkt. W ramach II edycji wyłączono szare powiaty.
- Aktualizacja z dnia 16.06.2020:
W zakładce Rekrutacja jest regulamin rekrutacji, zawierający więcej informacji o kwalifikowalności osób do projektu oraz o procesie rekrutacji. Koniecznie przeczytaj ten dokument, zanim złożyć formularz rekrutacyjny. Musisz wiedzieć wszystko o kwalifikowalności, by nie zrobić błędu i nie złożyć fałszywego oświadczenia (za co grozi nawet kara pozbawienia wolności).
OBECNIE NIE PROWADZIMY NABORU W PROJEKCIE „INNOWACYJNY BIZNES”
W II kwartale roku 2021 ruszy start naszego kolejnego projektu „Innowacyjny biznes II”. Aby nie przegapić informacji o starcie rekrutacji do trzech edycji tego projektu, zapisz się na newsletter.
Zobacz również – WSPARCIE W PROJEKCIE.
Masz pytania, wątpliwości? Zadzwoń lub przyjedź do nas – dane kontaktowe znajdziesz na głównej stronie.
Projekt realizuje firma „Flight Level” Dominik Majewski.
Wartość projektu: 4 895 938,70 zł
Dofinansowanie Unii Europejskiej: 4 651 141,76 zł